KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14378353
nr 1437 8353
Knut Norman
(1896-1977), Sverige
Oljemålning, Signerad, väderkvarn. Olja på pannå, 32x40cm, yttermått inklusive ram: 45x53cm
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
Utrop:
500 kr
måndag 13 december 2021
kl 20:26:29